"Kui võimalike füüsiliste vigastuste tarvis oleme end varustanud plaastrite, sidemete ja jääkottidega, siis selleks puhuks, kui meid peaksid tabama psühholoogilised vigastused – ebaõnnestumine, tõrjutus, süütunne, madal enesehinnang ja palju muud –, ei ole me end seni osanud kuidagi ette valmistada. Ometi on emotsionaalsed tagasilöögid me igapäevaelu osaks samamoodi nagu füüsilised vigastused. Dr Guy Winch, kes on aastaid töötanud praktiseeriva psühholoogina, juhib me tähelepanu sellele, et kui emotsionaalsetele vigastustele vajalikku tähelepanu ei pöörata ja nad ravimata jäetakse, võivad need hakata me igapäevaelu segama –muutuda „emotsionaalsetest bronhiitidest psühholoogilisteks kopsupõletikeks“.
Ometi saame endale ka niisuguste vigastuste puhul ise esmaabi anda. Dr Winch pakub selleks välja rea konkreetseid ja hõlpsasti omandatavaid võtteid, mille tõhusat toimet on tõestatud paljudes uusimates psühholoogia-alastes uurimustes. Ta õpetab meid oma haavu ja kriimustusi ravima ning end ka võimalike uute ebaõnnestumiste tarvis paremini ette valmistama: oma tugevaid külgi leidma ja esile tooma, ennast jõulisemalt kehtestama, vabanema madalast enesehinnangust, vältima esinemis- ja eksamiärevust – olema valmis ebaõnnestumisteks, ilma end ise ebaõnnestuma programmeerimata.
Ehkki psühholoogilisi vigastusi saame me kaotuse, ebaõnnestumise või tõrjutusega kokku puutudes kõik, on haavade raskus ja sobivaimad emotsionaalse esmaabi võtted isikuti erinevad. Guy Winch õpetab meid ka ära tundma, millised võtted konkreetsete asjaolude puhul kõige paremini toimida võivad. Niisuguseid esmaabi tehnikaid kasutades on võimalik täpsemaid valikuid teha ja tegevus ravimisel on tagajärjekam.
"