Sõnaraamatusse koondatud eripärane sõnavara toob esile seto kultuuri ja keele omanäolisuse ning erakordse rikkuse. Siin leidub üle 3600 sõna, mis on kirja pandud ainuüksi Setomaalt või on tuntud veel vaid lähinaabruses ja Lõuna-Eesti keelesaartel.
Tähelepanuväärne hulk seto eripärastest sõnadest on iidsed omasõnad, millel on sageli vasted soome keeles ja kaugemateski sugulaskeeltes.
Samuti leidub Eesti teistes murretes laiemalt tuntud tüvega, kuid omapärase seto vormi või sisuga sõnu. Silmapaistev rühm üksnes Setomaalt kirja pandud sõnadest on vene ja muud laenud, mis on saanud oluliseks osaks seto õigeusklikust kultuurist. Neid sõnu tundmata ei ole võimalik mõista seto eluolu ega traditsioone.
Sõnaraamatu märksõnastiku ja näidete allikaks on olnud murdekorpused, sõnaraamatud ja setokeelsed raamatud ning käsikirjad. Sõnaraamat esitab rohkesti ka seto rahvaluule poeetilist sõnavara. Rohked rahvalaulunäited pärinevad nii varastest seto rahvaluulekogudest kui ka viimaste põlvkondade lauluemade loomingust.
Sõnaraamat on mõeldud eelkõige setodele oma keele ja pärimuskultuuri elavdamiseks ning edasiandmiseks. Olgu see toeks ja abiks ka kõigile teistele huvilistele, seto keele ja kommete õppijatele ning uurijatele.