Sõnaraamatusse koondatud Kihnu sõnavara annab edasi selle unikaalse saare looduse ja saarerahva eluruumi eripära, millesse kuuluvad meresõit, kala- ja hülgepüük ning rahvalaulikud ja käsitöömeistrid.
Sõnaraamatus on üle 6000 märksõna. Sõnastiku põhiosale järgnev nimeosa esitab valikuliselt Kihnu isiku- ja kohanimesid. Rahvakultuuri seisukohast olulisi mustreid ja rõivadetaile aitavad arusaadavaks muuta nii oskussõnad kui ka illustreerivad värvitahvlid.
Sõnaraamatu usaldusväärse aluse moodustab Theodor Saare kogutud materjal, millele on pakkunud täiendust Eesti Keele Instituudi murdearhiiv. Varem kogutud murdesõnadele on lisatud tänapäevasemat sõnavara, ka kihnlaste sõnavõistlustelt pärit sõnaloomet. Valitud sõnadele on lisatud põhivormid, tähendus ja näitelaused.
Sõnaraamat on mõeldud eelkõige kihnlastele, kihnu keele õppijatele ja kasutajatele. Olgu see toeks nooremale põlvkonnale, et kanda edasi oma esivanemate kõnepruuki, nende suulist ning vaimset pärandit. Olgu see abiks kõigile neile, kes tunnevad huvi Kihnu omapärase keele ja kultuuri vastu.