Vana-Otepää- seitsme professori noorpõlvemaa

0 из 5
Оценить
Товар распродан!
Raamatus on 102 lühielulugu. Vähem teatakse: Professor August Velneri, nn eesti hüdroloogia isa, professor Aleksander Kinki, eesti inseneride liidu I esimehe, keeleteadlase Richard Kressi seotust Vana-Otepääga. Äratoodud tuntumatest inimestest võiks mainida veel Mats Traati, Oskar Kruusi, Karl Õigerit, Jaan Armolikku, Juhan Sarve, Gustav Wulffi, Alfred Kukke jt.
Pildikogus on 205 pilti. Kätte on õnnestunud saada kõikide sõjajärgsete lendude Vana-Otepää kooli lõpetajate koondpildid ja tuvastada piltidel olijad.
Ajaloolise taustaga seostatakse Vana-Otepää kogu Liivimaa arenguga. On mitmeid seoseid nii Setumaa kui võru keelega.
Juttu on ka Otepää valla rahvastikust ja selle muutustest, muutus, mis sarnane teistegi piirkondadega Eestis.
Mahukas on Otepää valla talundite osa. Juttu tuleb 140st talust, paljudest kuni tänapäevani välja, näiteks Leigo muusikatalust, herefordi ja lambakasvatustaludest.
Koolielu uuringule eelnevatest aegadest on pööratud palju tähelepanu. Samuti, mida kujutas kooliõpetuse arengule luteriusk ja õigeusk. On antud lühiülevaade maailma usunditest, sh ka maausust ja taarausust.
Lisatud on kokkuvõte 4. VIII 2013. a korraldatud ajalookonverentsist Vana-Otepääl, mis oli pühendatud Jakob Pärna 170 sünniaastapäevale.
Ära on toodud 11 kaarti sh Eesti muinasmaakonnad, Eesti kihelkonnad, eesti keelesaartest lähinaabrite juures. Juttu on ka piiri kujunemisest Venemaaga.
On ka üks huumori peatükk- Külajutud. Samuti on peatükk maaelu võimalustest kaasajal.
Raamat algab proloogiga, mis näitab meie esivanemate teed DNA uuringute põhjal Etioopiast läbi Mesopotaamia. Selgeks saab tõik, miks tahetakse meid seostada sumerlastega.
Товар распродан!