Viimase poole sajandi jooksul on levimuusikat valitsenud ja kujundanud seitse suurt žanrit: rokk, R&B, kantri, punk, hiphop, tantsumuusika ja pop.
USA muusikaajakirjanik ja kriitik Kelefa Sanneh uurib, mismoodi levimuusika meid ühtaegu ühendab ja lahutab, ning kirjeldab, kuidas iga žanri umber koondub pühendunute kogukond, kes tunneb muret selle puhtuse ja piiride parast. Ta annab põhjaliku ülevaate levimuusikast, kujutades seda kunstiliigina, kultuurilise ja majandusliku jõu ja tööriistana, mida kasutame oma identiteedi loomiseks. Ta murrab tunnustatud muute, hindab umber armastatud kangelasi ja pöörab pahupidi tuttavad arusaamad muusikalisest hiilgusest ‒ mõnikord ei olegi kõige paremaks peetav muusika kõige kestvama väärtusega.
See raamat räägib muusikast, mida kõik armastavad, muusikast, mida kõik vihkavad, ning aastakümneid kestnud sildistamisest ja vaidlusest selle üle, mis on mis.
Kelefa Sanneh on alates 2008. aastast New Yorkeri koosseisuline muusikaajakirjanik. Enne seda töötas ta kuus aastat The New York Timesi popmuusikakriitikuna. Ta on ka telekanali CBS saate „Sunday Morning“ kaastöötaja. Enne seda oli ta Harvardi ülikooli W. E. B. Du Boisi uurimisinstituudi rassi- ja kultuuriajakirja Transition asetoimetaja. Tema kirjutised on ilmunud veel mitmetes ajakirjades nagu The Source, Rolling Stone, Blender, The Village Voice jm. Ta elab oma perega New Yorgis.