Tänapäeva noorte vaimne tervis on kehvem kui ühelgi varasemal põlvkonnal. Enesetappude arv on tõusuteel, lastele kirjutatakse välja tohutul hulgal antidepressante, vaimse tervise diagnoosiga noorte hulk on hüppeliselt kasvanud. Vapustav hulk lapsi tunneb end üksildase ja kurvana ning kardab suureks saada. Mida me valesti oleme teinud?
Siin raamatus väidab USA uuriv ajakirjanik Abigail Shrier, et probleem ei ole lastes, vaid vaimse tervise spetsialistides. Tuginedes sadadele intervjuudele lastepsühholoogide, vanemate, õpetajate ja noortega, kirjeldab Shrier seda, kuidas „vaimse tervise tööstus“ on muutnud viisi, kuidas me oma lapsi õpetame, kohtleme, distsiplineerime ja isegi nendega räägime.
Enamikust vaimset tervist turgutama mõeldud meetoditest ei ole uuringute järgi tegelikult kasu, kuid nende kõrvalmõjud võivad olla väga tõsised. Vaimset tervist tuleb märgata ja teadvustada – tõsiste probleemidega lastele võib see olla elupäästjaks –, kuid täiesti tavaliste laste korral võib liigne vaimsele tervisele keskendumine teha pigem kahju kui kasu.
„Paha teraapia“ on kohustuslik lugemine kõigile lapsevanematele. Teadmine, miks Ameerika vanemate jõupingutused oma laste toetamisel on tagasilöögi andnud, aitab avada silmi ja mõista, mida oma lastega teisiti teha, et kasvatada neist eluterved ja tegusad noored inimesed.