Kuidas on 21. sajandil võimalik eksisteerida riigil, kelle alamad elavad kui suures vangilaagris? Põhja-Korea ebainimlik eksperiment on kestnud kauem kui mistahes teine türannia viimase saja aasta jooksul.
Kuidas üle 20 miljoni inimese on elanud ligi 70 aastat valitsejate all, kes neid vaevu on suutnud toita ja katta, hoidnud neid eemale kõigest välismaailmas toimuvast ja loonud hirmuäratava repressiivühiskonna, kus mees kaebab naise, tütar ema peale?
Käesolev raamat üritab seletada Aasia ühe julmema erakliku kuningriigi loomist, ülesehitust ja jätkuvat toimimist. Põhja-Korea ei ole vaid üks ajaloomuuseum aegu tagasi toimunud õuduste meenutamiseks, vaid see kõik toimub nüüd ja praegu, kogu maailma silme all.
Riik, mis on eelistanud panustada eelkõige relvadesse ja on arvestatav tuumajõud oma arenenud naabrite kõrval, kujutab peagi ohtu ka kaugematele riikidele üle merede. Miks kuni kolm miljonit nälga surnud inimest ei olnud piisav Kim Il-sungi loodud koletusliku monstrumi kokkukukkumiseks? Milline tohutu jõud on karismaatilistel liidritel inimeste ajukeemia üle ja kuidas tekib isikukultus?
Raamat heidab pilgu nii Põhja-Korea ajaloole, poliitikale kui majandusele, kuid kirjeldab ka kodanike argipäeva ja neid väheseid rõõme, mis selles hirmust läbiimbunud ühiskonnas veel alles on. Lõpetuseks süvenetakse ühele võimalikule tulevikustsenaariumile, mida teised Pyongyangi jälgijad käsitlenud ei ole. Raamatu kirjutamiseks viibis autor riigis ka kohapeal ja omab veidi isiklikumat vaadet Põhja-Korea olemusele ja toimimisele.