Iirimaalt lapsena näljahäda eest Ameerikasse põgenenud Thomas McNulty astub 1850. aastatel napilt seitsmeteistaastasena armeesse. Koos relvavend John Cole’iga võitleb Thomas nii sõjas indiaanlaste vastu kui ka lõpuks kodusõjas. Hirmsatest eluraskustest läbi käinud heidikutele on see aeg ometi ergas ja ere, hoolimata õudustest, mida nähakse ja korda saadetakse.
Meeste ellu sigineb veelgi rohkem katsumusi ja hädaohte, kui nende teele satub noor indiaanitüdruk, tuues endaga aimuse hävimatust õnnest – kui nad ainult hinge jäävad. See on liigutav lugu kahe mehe elust ja samas värske pilguheit kõige otsustavamatele aastatele Ameerika ajaloos.
Sebastian Barry (1955) on Iiri kaasaegse kirjanduse klassik. Mitmete auhindadega pärjatud autor on kirjutanud nii luulet, draamateoseid kui ka romaane ning loomingusse põimib ta sageli motiive oma suguvõsa ajaloost. Barry on seni ainus kirjanik, kes on pälvinud Costa romaaniauhinna kahel korral, teoste eest „Salajane käsikiri“ (2008) ja „Otsata päevade aegu“ (2016).