Ookeanide kõikehõlmav illustreeritud teejuht
Teose on koostanud autorite kollektiiv, kuhu kuuluvad mainekad okeanograafid USA, Austraalia, Ühendkuningriikide ja Lõuna-Aafrika Vabariigi ülikoolidest ja uurimiskeskustest.
„Maailma ookeanide entsüklopeedia“ on põneva teksti, paljude ilmekate illustratsioonide ja rohkete üksikasjalike kaartidega tänapäevane entsüklopeedia, mis laiendab iga inimese silmaringi. Maailmameri on avar, mitmekesine ja üllatavalt õrn loodusmaailm. Hoolimata sajandeid kestnud uurimistööst ja innukast meresaaduste kasutamisest ei lakka sügavused avaldamast uusi imesid, pakkumast uusi proovikive ja andmast sädet ning kujutlusvõimet igale uuele põlvkonnale.
„Maailma ookeanide entsüklopeedia“ aitab meil sukelduda maailmamere sügavustesse, koguda teadmisi kõige selle kohta, mis seal paikneb, alates pimedast ja jäisest arktikast kuni lopsaka türkiissinise troopikani, uurida kõigi ookeanide ökosüsteeme, et paremini mõista Maa elu toimimist ja mitmekesisusest.
„Maailma ookeanide entsüklopeedia“ on jaotatud kahte ossa. Esimene pool annab ülevaate maailmamere ajaloost ja füüsikast. Erinevate merekeskkondade ja liikide kohta käivat informatsiooni illustreerivad fotod, skeemid ja kaardid. Teine pool tutvustab peatükkide kaupa n-ö kartograafilises korras ehk põhjalike kaartide abil maailma peamisi ookeane ja meresid. See sisaldab merepõhja topograafia üksikasju, suuremate hoovuste kaarte ning fotosid ja infot loomade elust ja inimmõjust nendes piirkondades.
„Maailma ookeanide entsüklopeedia“ lõpetab teatmekogu, mis hõlmab ookeanide ja nende alajaotuste faktilehti, sõnastikku, kohanimeloendit ja sisujuhti. Teemade leheküljed sisaldavad üksikasjalikke maailma kaarte, mida täiendavad illustratsioonid, skeemid, diagrammid, graafikud ja fotod. Need hõlmavad mitmekesiseid teemasid alates Maa peal leiduva vee päritolust ja merede uurimisest kuni ookeani ökosüsteemide ja looduskaitseni.
„Maailma ookeanide entsüklopeedia“ teeb au iga inimese teatmekirjanduse varamule. Kuna ookeanid katavad valdava osa Maa pinnast, aitab see entsüklopeedia meil näha suurt osa meie planeedist, mida me ise igapäevaselt ei näe.