Seiklused köidavad nii noori kui vanu. Kui põnevad võiksid aga olla seiklused kosmoses? Eriti siis, kui neid kirjeldab üks kuulsamaid tänapäeva teadlasi, keda peetakse hiilgavaimaks füüsikuks-teoreetikuks pärast Albert Einsteini.
Tunnustatud astrofüüsik ja kosmoloog Stephen Hawking kirjeldab käesolevas raamatus põnevaid kosmoseretki, ühendades need teaduslike faktidega ja viimaste avastustega Universumi ja planeetide kohta ning pakkudes lisaks värvilisi fotosid reaalsest kosmosest. Kõige põnevamad on aga seiklused uusimate teaduslike ideede keerises. Autor laseb raamatu tegelase varasema teadusliku käsitluse kohaselt tagasipöördumatusse musta auku langeda, kuid toob ta sealt ikkagi välja. Selleks kasutab ta enda ideed mustade aukude „auramisest“, mis astrofüüsikas on tuntud Hawkingi kiirgusena.
Raamatus kirjeldatud superintelligentse arvuti poolt juhitavad kosmoserännakud kuuluvad muidugi ulme valda. Hawkingi optimistliku arvamuse järgi võib aga inimkond juba 200–500 aasta pärast jõuda tasemeni, et sooritada tegelikke reise miljonite valgusaastate kaugusel asuvate tähtede juurde.
Maa peale reaalsesse pereellu ja värvikatesse koolisündmustesse toob lugeja teine autor – Stephen Hawkingi tütar Lucy, kellele õpilaste maailm ja koolielu on tuttavad omaenda poja kaudu. Lucy Hawking on ajakirjanikuna teinud kaastööd paljudele Briti ajalehtedele. Ta on romaanide „Tülpinud“ (Jaded, 2003) ja „Juhuslik maraton“ (Accidental Marathon, 2006) autor.
„Georg ja Universumi salavõti“ on varem tõlgitud 38 keelde ja avaldatud 43 maal. Loodetavasti tekitab see raamat ka Eesti noortes lugejates huvi teaduse, eriti astrofüüsika ja füüsika vastu, mis on „salavõti“ Universumi mõistmiseks.