Jutuvestja, giid ja terapeut Ena Mets veetis oma giidihooajale eelneva talve Pariisis, kirjutades oma kolmandat romaani, kui korraga märtsikuus elu Euroopas ning siis juba kogu maailmas pea peale pöörati – järjest suleti riigipiire, jäeti ära kultuuriüritused ning kinni pandi ärid. Kuna giidina tööreise sel kevadel oodata ei olnud, otsustas Ena jääda karantiiniaega veetma oma Pariisi peatuspaika kuulsa ajaloolise kunstnike boheemia Montmartre’i serval. Karantiinirežiim muutus kiirelt karmiks ning lubas päevas väljas jalutada vaid 1 tunni 1 km raadiuses ning sedagi vaid tõendi ehk õueloa alusel. Sellest imelisest tunnist saavad alguse seiklused, avastused ja elumuutused.
Spontaanselt tegi ta 29. märtsil peale järjekordset õuetundi pisikese sissekande oma FB-lehel pealkirjaga "5 minuti kingitus". Mõtteid kogunes ühe juurde ja nõnda said sellest juhuslikust sissekandest "Ülestähendused Montmartre´i mäelt" – kohati sisevaatluslikud, filosoofilised ja poeetilised, kohati sotsiaalkriitilised, kohati lihtsalt elavat kohtumishetke kirjeldavad lood, mida hakkasid saatma algul kümned, siis sajad, siis juba tuhanded ülesvõtted tema kolmandaks silmaks muutunud fotoka abil.
Lihtsatest jalutustest said üsna kiirelt päikesetõusuretked ning varastatud aja rännakud, aga sellest kõigest juba raamatus endas...