Väljaandesse on koondatud Tallinna piltkujutised, mis on ilmunud 17.-19. sajandi raamatutes ja ajakirjades nii Eestis kui ka Hollandis, Saksamaal, Venemaal, Prantsusmaal, Inglismaal ja Ameerika Ühendriikides. Tallinna vaateid kohtab reisiraamatutes, ajaloolis-geograafilistes ülevaadetes, vaimuliku sisuga teostes ja ka tarbetrükistes.
Väljaande ülesehitus on kronoloogiline, rohkete illustratsioonide, kommentaaride ja registritega. Välja on toodud illustratsiooni tehnika, mõõdud, asukoht raamatus ja selle kirje. Registreeritud on kõik teadaolevad väljaanded, kus esitatud pilt või selle teisendid on ilmunud.
Raamat algab vanima teadaoleva trükis ilmunud Tallinna piltkujutisega, milleks on Anthonis Goeteerise 1619. aasta reisikirjas ilmunud vasegravüür ning lõppeb Tallinna vaadete mosaiigiga aastast 1897.
Lisaks tuntumatele panoraamvaadetele Merianilt ja Oleariuselt, leiab väljaandest ka esimese eestikeelses trükises ilmunud Tallinna vaate ̶ Uue Testamendi esitrüki (1715) detailirohke puulõikes tiitelpildi.
Märkimisväärne hulk vanemaid Tallinna vaatega trükiseid leidub vaid välismaa mäluasutustes. Mitmed vaated pärinevad ka unikaalsetest ainsa eksemplarina säilinud trükistest.
Raamat on ühtlasi väike tähelepanuavaldus Tallinnale, kes tähistas 2019. aastal linna esmamainimise 800. aastapäeva.
Raamatul on ingliskeelne eessõna