USA füüsik Richard P. Feynman (1918–1988) oli veel enne seda, kui Nobeli auhind (1961) tema nime laiema avalikkuse ette tõi, teadlaskogukonna hulgas enam kui kuulus, lausa legendaarne. Feynman oli California Tehnikainstituudi õppejõud, kes pidas seal töötatud aja
(1952–1987) jooksul ametlikult kokku kolmkümmend neli loengukursust.
“Kuue kergema lugemise” koostamise mõte on tulnud soovist tuua võimalikult laia publiku ette tuumakas, kuid mitte liiga keeruline füüsikaraamat. See sobib nii füüsika algõpikuks laiemale lugejaskonnale kui ka Feynmani kui inimese tutvustamiseks.
“Kuus kergemat lugemist” on välja nopitud “Feynmani füüsikaloengutest”, mille esimene väljaanne ilmus 1963. aastal.
Me näeme, kuidas Feynman oskab uue nurga alt valgustada ka täiesti argiseid teemasid, nagu seda on näiteks jõud ja liikumine.
Põhimõisteid selgitab ta näidetega igapäevaelust ja ajaloost. Füüsika seostub selles esituses kogu aeg teiste teadustega, kuid alati on selge, missugune teadus on kõige aluseks.
Nüüdseks on Feynmani diagrammidest saanud täiesti tavaline arvutuste abivahend, kuid 1950. aastate algul olid need teoreetilise füüsika traditsiooniliste meetodite taustal midagi täiesti enneolematut.
Feynmani rohkete väljapaistvate füüsikaalaste saavutuste seas võib pidada kõige tähtsamaks kvantmehaanika formuleerimist üle teede integraalide abil.