Veetarbimise mõõtmisest veearvestiga

0 из 5
Оценить
Товар распродан!
Koostöös akrediteeritud veefirmaga Tepso Labor OÜ on pea 11 aasta jooksul uuritud tiivikveearvestite käitumist veetarbimise mõõtmisel. Tuvastati, et veearvesti on keerulise “hingeeluga”seade, mille mõõtmistäpsus sõltub paljudest teguritest: arvesti ehitusest (ühe- või mitmejoaline), paigaldusasendist (tiivikutelg vertikaalne või mitte), vee pärit-olust (pinna- või põhjavesi), vee temperatuurist, mõõteperioodi pikkusest (mõõteviga kasvab ajas), samuti arvesti eelnenud käitusajast (vanusest) jm. Näidatud on nimetatud tegurite mõju suunad arvesti mõõtmistäpsusele ühel või teisel juhul. On ilmne, et veear-vesti tundlikkus on pöördvõrdeline arvesti kaliibriga ja mõõtevea aegrida võib näidata arvesti pikemal käitamisel tugevalt lainelist iseloomu, asjaolu, mis võib sel juhul viia tarbija märkimisväärsete ülemakseteni.
Katseandmete analüüsi tulemusena on välja pakutud näitaja võimaldamaks hinnata järje-kordselt veevõrku paigaldatava arvesti käitumise iseloomu mõõteperioodi jooksul (kas positiivne või negatiivne mõõteviga), samuti pakutakse meetod hindamaks arvesti käi-tamise aega nii, et käitusperioodi lõpuks arvesti mõõteviga ei ületa etteantud veaprotsenti.
Viimases peatükis on püütud vastata korteri- ja hooneühistutele tuttavale küsimusele – miks elamu peaveearvesti näit ei pruugi kokku langeda korteriveearvestite näitude summaga, kus selgituste kõrval esitatakse ka rida soovitusi ja nõuandeid.
Товар распродан!