Raamat Eestimaa rootslastest. Kultuurilooline ülevaade

0 из 5
Оценить
Товар распродан!
See raamat on meenutus ühe väikese rahvakillu seitsme sajandi pikkusest elust Eesti rannikualadel kuni sunnitud lahkumiseni senistest kodukohtadest. Küll käisid neist üle aastasajad, kuid ajalootormid läksid enamasti mööda või ei saanud neist jagu. Nad elasid omaette elu ja suutsid ajaloo jõude trotsides alles jääda. Kuni Teise maailmasõjani.

„Raamat Eestimaa rootslastest. Kultuurilooline ülevaade“ jutustab eesti- ehk rannarootslaste poolsuletud ühiskonnast, kultuurist ja eluolust sellisena, nagu see oli ligemale saja aasta
vältel enne nende enamuse kurba lahkumist Eestist. Kõike seda kirjeldatakse nii valdkondade, ajastute kui ka üksikute rannarootsi asualade kaupa: alates peatoiduse hankimisest merel ja maal kuni orkestrite ja kooride tegevuseni; tsaariajal, sõjapäevil ja Eesti ajal; Naissaarest Ruhnuni. Muuhulgas on juttu usulistest äratusliikumistest ja rahvuslikust ärkamisest, mis haarasid ka rannarootslasi, esimestest rahvakoolidest ja hariduspüüdlustest ning hakkamasaamisest otsese ja ka varjatuma rahvusliku survega venestusajal ning Eesti Vabariigis.
Viktor Aman (1912–2009) oli eestirootslasest kooliõpetaja, publitsist ja ühiskonnategelane.
Rootsi keelest tõlkinud Ivar Rüütli.
Товар распродан!