Lagunenud majas Kanchenjunga mäe jalamil Himaalajas elab eraklik ja kibestunud kohtunik, kelle ainsaks sooviks on tõmbuda eemale maailmast, mida ta peab liiga kärarikkaks ja segaseks. Ühel päeval ilmub tema uksele orvuks jäänud tütretütar Sai. Tüdruku eest hakkab hoolt kandma kohtuniku kokk, kelle mõtted on aga enamjaolt oma poja Biju juures – too üritab oma kohta leida New Yorgis.
India ja Nepali vägede sõjaline vastasseis mägedes muudab kaoseks ka elu majas, tekitades konflikte ka selle elanike vahel. Kokk on tunnistajaks senise hierarhia ümberkorraldusele, kohtunik on sunnitud vaagima oma minevikku ja enda rolli oma lähedaste saatuses.
Kohati vaimukalt, kohati nukralt vaatleb Kiran Desai erinevast klassist inimesi – näiteks Queen of Tartsis töötav Biju sõber Sansibarist, BBC-d jumaldavad anglofiilidest õekesed, preester, kes unistab oma juustutööstusest – ja nende probleeme.
Haarav romaan keerulistest aegadest, kus iga hetk kannab endast lootuse või reetmise võimalust, peegeldab kolonialismi tagajärgi ning kajastab eri uskude, rasside ja rahvuste ülemaailmseid konflikte.
Romaan võitis Man Bookeri kirjandusauhinna 2006. aastal.
KIRAN DESAI sündis 1971. aastal Indias. Tema viimane raamat "Hullabaloo In The Guava Orchard" pälvis kriitikute seas suurt tunnustust. Ta on õppinud Indias, Inglismaal ja Ameerikas, ning jagab sarnaselt käesoleva raamatu kangelastega oma aega erinevates maailma paigus, kogedes erinevaid suhtumisi.