Me oleme lääneilmas uhked selle üle, mida me oleme saavutanud, aga idamaade inimesed võivad olla uhked esivanematelt saadud kultuuripärandi üle. Meie avastasime näiteks vereringe alles mõne sajandi eest, aga jooga rääkis sellest juba tuhandeid aastaid tagasi.
Autori eesmärk on esitada ühiskonnale seda iidset hügieeni ja haiguste profülaktika süsteemi teaduslikest ja üldlevinud seisukohtadest lähtudes, aga rääkida ka lugejatele isikliku hügieeni kaasaegsetest kontseptsioonidest.
Kuna see töö on osaliselt ka ekskurss kaugesse minevikku, kolmtuhat aastat tagasi ja samal ajal summeerib ka sellega meditsiini kaasaegset mõtteviisi selles valdkonnas, köidab see kõigi nende tähelepanu, kes tunnevad huvi teaduse selle valdkonna vastu.
Shri Yogendra oli Indias ja Ameerikas Joogainstituutide asutaja ja president, rea raamatute, mis räägivad teoreetilisest joogast ja illustreeritud ajakirja „Yoga“, redaktor ning ka paljude teiste tööde autor ja väljaandja.
Raamat esitab joogat õiges perspektiivis; joogaharjutusi vaadeldakse siin kaasaegse teaduse ja hügieeni seisukohalt.
See pakub ka meile rangelt ratsionaalset, mõistuspärast eluviisi, mis võimaldab mitte ainult elu pikendada, vaid muuta ka inimelu avaramaks ja sügavamaks.
Raamat väärib erilist tähelepanu ja imetlust ka seepärast, et see kujutab endast inimese tervendamise unikaalse india süsteemi esitlemist, mida on salaja Indias tegema õpitud viimase viie tuhande aasta vältel.