Selle raamatu teljeks on pianisti ja pedagoogi Laine Metsa (1921‒2007) elu. Ta oli oma ajas tuntud klaverikunstnik ja üks tooniandvaid õppejõude 20. sajandi teise poole Eestis, kelle pedagoogilise tegevusega on eesti pianismi edulugu tihedalt põimunud ning kelle jälg on eesti kultuuriloos vaieldamatult kaalukas.
Laine Mets oli kontsertpianist, kes mitmekümne soolokava kõrval on salvestanud kümneid teoseid Eesti Raadios. Tema klassis konservatooriumis jõudis lõpudiplomini 55 pianisti, neist paljud praegugi sagedasti laval. Laine Metsa asjatundlikud muusikakriitilised artiklid olid oodatud kirjutised ajalehtedes.
Kuigi väliselt kinnine ja isegi jahe, on Laine lähedaste mällu sööbinud sooja ja abivalmina. Kodu armastava inimesena polnud talle võõrad ka maasikapeenra rohimine, kudumine või saiaküpsetamine.
See raamat pole üksnes ühe tähelepanuväärse inimese lugu. See on ka aja- ja kultuurilugu, kuna Laine Metsa professionaalse tegevuse kõrval paotub uks II maailmasõja järgsesse aega, mil raske poliitilise olukorra kiuste tõusis eesti muusikakultuuri tase äärmiselt kõrgele.
Raamat „Laine Mets. Daam klaveri taga“ avab ta elu erinevaid tahke, tuginedes tema õpilaste, kolleegide ja pereliikmete mälestustele.