Muidugi olid nad reisil. Nad olid hommikul ilusti Tartusse klassiekskursioonile tulnud. Selline kolgas see Tartu ometi ka polnud, et siin levi ei peaks olema. „Ajareisil,“ täiendas Oskar.
Oskaril oli õigus. Klassiekskursioon jätkus samas kohas, kuid linna nimi oli praegu Tarbatu. Aasta oli 1321.
Raamat on tõeliselt köitev seiklus ajalooliselt autentses keskkonnas. Kuid detailitäpse keskajaga raamatu võlu ei piirdu. Sisu toetab lapse hinge arengut. Poisid õpivad strateegiaid tunnetega toime tulemiseks ning hea ja halva tõlgendamist laiemas kontekstis.
Raamatus on 30 ühepikkust peatükki. Iga peatüki juures on mahukam või väiksem pilt, mis annab olustikku visuaalselt edasi - on igav lugeda, kui sisse lipsab liialt sõnu, mille tähendus on teadmata. Nii on visuaalselt näha tünn, peeker, lodi, linnamüür, kukkur jms. illustraator on läbi töötanud olulise hulga allikaid, et luua koostöös autoriga hurmav hariv tervik.
Tänu hoomatava pikkusega peatükkidele, rohkele illustratiivsele materjalile ning spetsiaalselt valitud lugemist hõlbustavale fondile on raamat lihtsalt loetav ka lastele, kelle esmaste eelistuste hulgas kirjandus tavaliselt pole. Eelmiste Oskari ajareisi seeria raamatute tagasiside järgi on teada, et raamatusõbrad sooviksid oluliselt paksemat raamatut.