Amazoni 2018 aasta parim raamat lapsevanema ja perekonna kategoorias.
Sageli ei märgata ega mõisteta aktiivsus- ja tähelepanuhäirega (ATH) laste peredes üksteise signaale. Tulemuseks on viha, ärrituvus, haavumine ja kokkukuuluvustunde puudumine.
Erinevalt enamikest autoritest on tunnustatud psühholoogil ja terapeudil dr Sharon Saline´il isiklik kokkupuude ATH-ga. Ta kasvas üles koos üliaktiivse ja impulsiivse noorema vennaga, mis oli parajaks katsumuseks kogu perele. Seda osaliselt ka põhjusel, et toonaste arusaamade kohaselt tunnistati peres vaid autoritaarset kasvatamismeetodit, mis lihtsalt ei toiminud. Saline´i kui õe perspektiiv – elu koos pereliikmega, kelle ATH-d ei ravitud – on paljuski ajendiks, miks ta otsustas selle raamatu kirjutada.
Lugematud lood, intervjuud ja dr Saline´i aastakümnete pikkune kliiniline kogemus enam kui tuhande noorega on justkui uks varakambrisse, mis on tulvil pereliikmete tundeid, mõtteid ja ideid sellest, milline on elu ATH-ga. Selle kogemuse pinnalt on ta välja töötanud spetsiaalse meetodi – ATH-ga lapse vanemaks olemise viis K-d, mis toetub enesekontrolli, kaastunde, kaasa töötamise, järjekindluse ning koos rõõmustamise põhimõtetele.
Tegemist on tõhusa tõenduspõhise teejuhiga, mis aitab perekonnal vähendada stressi, lahendada igapäevaprobleeme ja tugevdada omavahelisi suhteid, mille järele kõik janunevad. Kasulikud harjutused ning kergesti meelde jäävad meetodid pakuvad mitmeid praktilisi strateegiaid, mis tõepoolest toimivad.