Kas Jumal saab olla hea, kui elu ei ole hea? Kuidas avastada uuesti usk Jumala olemusse ja kohalolekusse, kui on ainult küsimused. Kui on ainult valu. Raamatus „Lootus pimeduses“ küsib autor neid küsimusi.
„Ma tahan uskuda, ma tahan loota, aga ...“ Pastor ja bestsellerite autor Craig Groeschel kuuleb neid sõnu sageli ja on neid küsimusi ka ise esitanud. Me tahame tunda Jumalat, tunda tema kohalolekut ja usaldada, et ta kuuleb meie palveid, kuid keset suurt valu võime küsida, kas ta üldse hoolib meist. Isegi kui meil on nii lootust kui valu, on sageli valu see, mis kõik ülejäänu varju jätab.
„Kus oli Jumal, kui mind kuritarvitati?“
„Miks sündis minu laps puudega?“
„Miks tuli vähk tagasi?“
„Miks on kõik mu sõbrad abielus, aga mina olen ikka üksi?“
Autor kutsub meid nende ja paljude teiste küsimuste üle järele mõtlema. Sest oma sügava valu keskel igatseme siira mõistmise ja lootuse sõnade järele. Soovime, et isegi kõige rusuvamas olukorras võib endiselt uskuda, et Jumal on hea.
Raamatus „Lootus pimeduses“ vaatleb Craig Groeschel lugu isast, kes tõi oma kurjusest vaevatud poja Jeesuse juurde, öeldes: „Ma usun! Aita mu uskmatust!“ Mehe siiras palves nägi Jeesus, milline ahastus valitses oli tolle vaevatud südames. Jeesus ei tervendanud mitte ainult poissi, vaid ka isa, ajades välja lootusetuse, mis teda oli vallanud.
„Kus oli Jumal, kui mind kuritarvitati?“
„Miks sündis minu laps puudega?“
„Miks tuli vähk tagasi?“
„Miks on kõik mu sõbrad abielus, aga mina olen ikka üksi?“
Autor kutsub meid nende ja paljude teiste küsimuste üle järele mõtlema, kui me palume Jumalat, et ta näeks meie usku ja tervendaks meie uskmatust. Sest oma sügava valu keskel igatseme siira mõistmise ja lootuse sõnade järele. Soovime teada, et isegi kõige rusuvamas olukorras võib endiselt uskuda, et Jumal on hea.