Folkloristika aines, uurimisküsimused ja -meetodid on aja jooksul oluliselt muutunud, ent välitööde tegemise tähtsus on püsinud läbi aegade. Seejuures on eesmärgid, mis välitööde tegija endale seab, ajapikku teisenenud. Tänapäeval ei ole esiplaanil enam rahvusliku identiteedi toetamine ja turgutamine, vaid üha olulisemaks on saanud kultuuriliselt lähema või kaugema “teise” mõistmine.
Raamat “Folkloristlikud välitööd” sisaldab 18 peatükki, mille autorid on Tartu ülikooli folkloristid Madis Arukask, Tiiu Jaago, Risto Järv, Merili Metsvahi, Maili Pilt, Pihla Maria Siim, Elo-Hanna Seljamaa ja Ergo-Hart Västrik. Peatükkides antakse juhiseid, kuidas folkloristlikke välitöid teha. Õpetust ja mõtlemisainet pakuvad ka peatükkide vahele põimitud lood, milles välitöid teinud inimesed meenutavad oma välitöökogemusi.
Raamat on mõeldud õppematerjaliks folkloristika üliõpilastele, aga sobib ka naabererialade tudengitele ning kõigile teistele, keda huvitab, mismoodi saab uurida kultuuri ja argitegelikkust, mille keskel ja sees me elame.