Raamat kõikidele neile, kes töötavad või elavad koos intellektipuudega inimestega.
Peatükid: Erivajadustega inimeste motiveerimisest; Erivajadustega inimese hindamisest; Erivajadustega inimeste juhendamisest; Arendavatest- ja teraapilistest tegevustest; Rühmatööst; Agressiivsest ja probleemsest käitumisest; Koostöövestlustest/arenguvestlustest; Tegevuskava koostamisest; Tugiisiku tööst; Erivajadustega inimeste elu mõttest; Intellektipuudega inimeste seksuaalsusest; Kust saada ise jõudu ja vältida läbipõlemist.
Kommentaarid.
Anneli Habicht, Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuht ja intellektipuudega nooruki vanem:
"Triinu Pajuri on kirjutanud asjatundlikult ning kannab endas suurt praktilist väärtust. Lisaks praktilistele näpunäidetele jõuab lugejani autori pühendumus teemale ja loomupärane inimlik hoolivus. Arvan, et raamatust võiks kasu olla kõigile spetsialistidele, kes töötavad intellektipuudega täiskasvanutega – tegevusjuhendajatele, tugiisikutele, õpetajatele jne, kuid ka intellektipuudega inimese pereliikmetele, sõprus- ja kogukonnale. Ladusal ja näitlikul moel kirjapandu aitab mõista intellektipuudega inimese eripärasid ja abivajadust, kuid hoiab alati esiplaanil üldinimlikud väärtused – selle, mis meil kõigil on ühine. Soovitan lugeda!"
Maret Mesipuu, Tallinna Hilariuse Kooli klassiõpetaja ja eripedagoog:
"Triinu Pajuri raamat "Eriline maailm" on suurepäraseks inspiratsiooniallikaks kõigile, kes puutuvad kokku täiskasvanud erivajadustega inimestele igapäeva-või tööoskuste õpetamisega. Põhjalik teemadekäsitlus ja raamatut läbivad elulised näited on abiks tegevusjuhendaja töö tõhusamal korraldamisel ja mitmekesistamisel, aidates tabada selle lihtsat ja inimlikku põhiolemust. Raamatust kumab läbi autori sügav austus ja lugupidav suhtumine nii erilisse inimesse kui ka iseendasse.
Irene Sargla, autori sõber ja kolleeg:
"Minu esimene reaktsioon oli – lõpuks ometi! Lõpuks ometi on praktiku poolt kirjutatud nõuanded, mis on edasi antud lihtsalt, ausalt ja elulise huumoriga! Täpselt nii nagu Triinu ise ongi- otsekohese, selge ütlemise ja kohati lausa halastamatu enesepeegeldamisvõimega. Raamatule esmast korrektuuri tehes ja mitmeid ning mitmeid kordi tema kirjapandut üle lugedes, pidin ikka ja jälle tõdema, kui palju käivad tema nõuanded ja tähelepanekud tavaliste inimeste elukeskkonna ja suhtlemissituatsioonide kohta. Mis ongi ju erivajadustega inimestega töötamises põhiliseim ja tähtsaim – see, kuidas nad peegeldavad sind ja sinu käitumist ning nö annavad sulle võimaluse tegeleda enda olemuse kitsaskohtade ja kinnijäämistega. Tänan Sind, Triinu, sinu julguse ja sinu usu eest! Jään ootama uut raamatut!"