Mis juhtub lapsega, kes kasvab üles kodus, kus tundeid ei märgata või ei tähtsustata? Või kodus, kus igasugust emotsionaalsust peetakse nii tüütuks ja tülikaks, et kõiki selle ilminguid tõrjutakse?
Ilmselt näeb sellises peres kasvav laps kõvasti vaeva, et oma vajadusi alla suruda, ise hakkama saada ning vanemaid oma tunnete ja emotsioonidega mitte tülitada. Selle tulemusena seab end sügaval tema sisemuses sisse üks kindlat sorti üksindustunne, mis vaikselt kasvab. See üksindus jääb temasse ka pärast täiskasvanuks saamist ning võib teda saata kogu elu – isegi kui pealtnäha on kõik väga hästi.
Selle tunde põhjustaja on lapseea emotsionaalne hüljatus (LEH) – fenomen, mida psühholoog ja nõustaja Jonice Webb kirjeldab nüüdseks ka eesti keeles ilmunud suurepärases raamatus „Üksindusse jäetud“.
Oma uues raamatus „Üksindusest ühenduseni“ võtab Jonice Webb fookusesse LEH-i tagajärgedega toimetuleku: tuginedes oma pika- ajalisele tööle LEH-klientidega, toob ta lugejani selged juhised ja strateegiad, mis aitavad vabaneda LEH-i tõttu tekkinud püsivast üksindustundest ning luua lähedasi ja toetavaid suhteid.