Oma kuuekuulise rindetee vältel sooritas Sutkus snaiprina idarindel 209 tõendatult edukat lasku. Arvestades tema märkimisväärselt lühikest tegutsemisaega, võib teda lugeda Wehrmachti selle relvaliigi edukaimate üksikvõitlejate hulka.
Raamatu muudab erakordselt autentseks asjaolu, et kõik autori tulistatud 209 lasku on originaaldokumentidega kindlalt tõendatud. Nii on sündinud ainukordne sõjaajalooline ürik.
Bruno Sutkusele on omistatud äärmiselt haruldane 3. järgu snaiprimärk.
Käesolevas raamatus kirjeldab ta mitmekülgselt oma rindeteed snaiprina.
Lisaks muljetavaldavatele piltidele ja dokumentidele on ära toodud erakordselt haruldase 3. järgu snaiprimärgi ülesvõte.
Raamatu teises osas kirjeldab autor oma rasket saatust pärast sõda. Sutkus oli 22 aastaks Siberisse küüditatud. Talle said Ida-Siberi karmides tingimustes osaks suurimad alandused, raske töö ja korduvalt seisis ta silmitsi surmaga, kuid sellest hoolimata trotsis ta kõiki venelaste katseid kallutada teda Lääne-Saksamaal nende kasuks spioneerima. Teda hoiti aastakümneid asumisel ja takistati riigist lahkumast. Alles 1997. aastal õnnestus sünnijärgsel idapreislasel pöörduda tagasi oma kodumaale Saksamaale.
See raamat kirjeldab rindesõduri ainukordset, ühtaegu põnevat ja traagilist elulugu, mida sai vermida üksnes Teine maailmasõda.