Käesolev, aastatepikkuste mahukate arhiiviuuringute tulemusena valminud teos annab esmakordselt põhjaliku ülevaate enne Teist maailmasõda erinevates Euroopa tehnikakõrgkoolides õppinud eestlastest ja teistest Eestimaalt pärit noortest. Lisaks Peterburile ja Riiale õppis tulevasi insenere ja arhitekte Danzigis, Karlsruhes, Berliinis, Brnos, Varssavis, Moskvas, Zürichis ja mitmetes teistest Euroopa linnades. Raamat tutvustab suurt hulka välismaal kõrghariduse omandanud tehnikaharitlasi, kes on jätnud oma jälje Eesti ja teistegi maade tööstuse ja tehnikakultuuri arengusse ning silmapaistvate ehitusmälestistena linnapilti.
Euroopa tehnikakõrgkoolides õppinud insenerid ja arhitektid moodustasid enne Teist maailmasõda suurima ja mõjukaima osa Eesti Vabariigi tehnilisest haritlaskonnast ning eelkõige nemad lõid noore Eesti riigi majandusliku aluse. Nimeliselt on neid käesolevas teoses esile toodud ligi pool tuhat.
Autorid loodavad, et see teos aitab senisest paremini mõista meie riigi ülesehitamist kahe suur sõja vahel, tehnikaalade arendamist ja sellega kaasnenud keerulisi teaduslikke ja rakenduslikke probleeme, nende lahenduste otsimist ja leidmist. Ilma Euroopa kõrgetasemelistes tehnikakõrgkoolides omandatud hariduseta poleks see olnud võimalik.