Metsandusteatmik seletab metsanduslikke mõisteid ja märksõnu. Mõistete tundmine ning nende ühene tõlgendamine on oluliseks eelduseks metsandusliku arendus- ja majandustegevuse planeerimisel, seadusloomes ning hariduses. Samuti on mõistete adekvaatne kasutamine aluseks metsanduslike info- ja seiresüsteemide arendamisel ning nende põhjal otsuste langetamisel. Näiteks pole paljudel selget arusaama ühiskonnas laialt diskuteeritud raiemahu mõistest, enamasti samastatakse seda lageraiete mahuga.
430-leheküljelise teatmeteose 850 märksõna on tähestikulises järjekorras, alates mõistetest „aastarõngas” ja „abiootilised kahjustused” ning lõpetades „üraskirüüste” ja „ürgmetsaga”. Märksõnade seletused on erineva mahuga, mis tuleb nende erinevast sisust ja aktuaalsusest. Mõistetele on lisatud ingliskeelsed vasted. Võrreldes õpikus „Metsamajanduse alused” (2011) oleva sõnastikuga on viimasel kümnendil lisandunud terve rida uusi mõisteid nagu näiteks lidar, LULUCF, metsahüved, KAH-alad, termopuit, Eesti metsastrateegia jne, jne.
Mõistete sisu avamine ja teatmiku lai sisuline ulatus võimaldab käsitleda metsanduse erinevaid aspekte.
Metsanduslike terminite sisu ning metsas toimuvate protsesside ja tegevuste mõistmine parandab ning ühtlustab ühiskonna arusaamu ja hoiakuid metsa suhtes.