See, kes kontrollib tehnoloogiat ja meie andmeid, kontrollib maailma.
Tänapäeval pole arengus võtmepositsioonil enam riigid, vaid üha paisuvad suurfirmad. Nendega tasub tutvuda, kuna suures osas määravad just nemad, millises maailmas me elame – nüüd ja tulevikus.
Kuidas küll saavad mõnikümmend ärihiiglast panna proovile demokraatia alused, destabiliseerida institutsioone ja määrata keskkonnaseisundit?
Suured rahvusvahelised korporatsioonid mõjutavad seda, kuidas me mõtleme, mida sööme, kellega kohtume ... ja isegi, kelle poolt me hääletame. Tagamaks, et tulevikku ei dikteeri ärihiiud, vaid inimesed, peaksime sellistest firmadest rohkem teadma.
Raamat, mis ei karda rääkida asjadest nii, nagu need on. Uurimus, mis valgustab, kes tegelikult valitsevad maailma tulevikku ja kui vähe me saame neid usaldada. Lagedale tuuakse ka nii mõnedki kappides leiduvad luukered. On hirmutav mõelda, et raha on muutunud tähtsamaks kui inimeste heaolu.
Kui me seda loeme, istume võib-olla Ikea laua taga, käeulatuses Microsofti sülearvuti, joome Coca-Colat ning plaanime reisida Boeingu lennukiga ... teadmata veel nende tootjate tumedaid tagamaid. See raamat toob lähemale meid ümbritseva maailma arengu kujundajate mõistmise.