Aastaraamat on Su elu logiraamat Su aasta kirkaimate hetkedega. Kord aastas võiks võtta aja maha ja vaadata aastale tagasi. Seda võib teha aasta lõpus või alguses. Sünnipäeva eel või millal iganes kui tundub, et on paras hetk jäädvustada kokkuvõte möödunud aastast.
Aasta üle mõtisklemine teeb head. Selle käigus võib näiteks välja valida enda elus sel aastal kõige olulisema inimese. Sinu Aasta Inimese. Aasta Ora tiitel väärib ka välja jagamist, kui keegi või miski on ikka valmistanud tõsist tuska. Aga kes oli selle aasta uustulnuk? Kuhu reisisid? Mis film jäi meelde? Mille üle uhkust tundsid? Mis oli Su aasta tegu? Mis hetk Su aastas väärib Aasta Rõõmu tiitlit? Aga Aasta kurvastus? Ära mitte loodagi, et Su mälu seda kolm aastat hiljem adekvaatselt meenutada suudab. Viimased 12 kuud on ehk siiski veel piisavalt selgelt meeles. Küll on aga viie aasta tagust kokkuvõtet tulevikus põnev lugeda, ahhaa-elamused on kindlustatud.
Tõsiasi on ka see, et mõni aasta võibki tunduda tuhm või tume, ilma kirgaste hetkedeta. Ehk aitavad aastaraamatu kategooriad midagi helget siiski üles leida. Võib juhtuda, et esimesel aastal ei leiagi Sa igasse kategooriasse väärilist kandidaati. Aastaraamat on nagu (tagasivaate)peegel. Aga see võiks olla ka enesearengu tööriist – nii õpid järgmisel aastal paremini märkama ja väärtustama erilisi hetki.
Aastaraamat on Su väline mälu, kõvaketas Su aasta kirkaimate hetkedega. Võta nüüd aeg iseendale ja vaata aastale tagasi.