Raamat peaks olema teretulnud vaheldus meie lasteraamatulettidele. Tänapäeva lapsed ei ela üksnes muinasjutus, roosas fantaasiamullis, vaid puutuvad kokku elu karmima reaalsusega, antud juhul vanaema seniilsusega. Mida môtleb väike poiss, kui vanaema ei tunne teda ühel heal päeval ära? Kui ta peab kaasa minema, et vanaema saaks kogu oma raha pangast ära tuua? Ja kuhu raha peita? Kuidas seda kaitsta? Igaks juhuks on peategelasel kummipaelast ja traadist tehtud vibu käepärast, nool laskevalmis.
Ehkki "Vanaema raha" räägib tôsisest, lapse jaoks isegi hirmutavast situatsioonist, tehakse seda südamlikult, kerge huumoriga. Eva Erikssoni illustratsioonid on vaimustavad, nad ei ole nö ülejoonistatud, vaid meenutavad vana head lasteraamatut. Teos on eesti lugejale esime kokkupuude Ulf Nilssoniga.
Ulf Nilsson (s. 1948 Helsingborgis) on Rootsi üks tuntumaid ja tunnustatumaid kirjanikke.Tema ampluaa on lai hôlmates kôike alates lasteraamatutest ja lôpetades romaanidega. Nilssoni raamatud on täis huumorit, soojust ja fantaasiat, tihti ka talle endale suunatud kerget irooniat. Kirjaniku teoseid läbib punase niidina headuse vôit kurjuse üle, ta kaitseb alati lapsi. Nilsson käsitleb oma teostes muuhulgas ka laste soovi olla tunnustatud ja nähtud ning seda, kuidas valitseda oma hirme, kui on vaja kellegi kaitseks välja astuda. Aastal 1992 alustas kirjanik Lundi ülikoolis piibliuuringuid. Mitte sellepärast, et ta oleks praktiseeriv kristlane, vaid sellepärast, et see teema teda huvitas. Ulf Nilsson on aastate vältel pidanud mitmeid koduloomi ja tihti on tema raamatute peategelasteks inimlike omadustega loomad. Mitmetest Nilssoni raamatutest on saanud ooperid, filmid, lasteetendused, raadiokuuldemängud ja kirjamarkide motiivid. Aastal 2002 sai Ulf Nilsson koos illustraatori Anna-Clara Tidholmiga Rootsi kôige presthiizhikama Augustpriseti kirjandusauhinna oma raamatu ”Head aega, Mr. Muffin” eest.