Kodu.Kuidas luua mõnusat õhkkonda ja häid suhteid

0 viiest
Hinda
Toode on läbimüüdud!
Igal kodul on oma iseloom. Pere väärtushinnangud peegeldavad inimesi, kes seal elavad, nende harjumusi, sotsiaalset kuuluvust ja haridust. Millist elustiili, rutiine ja kogemusi kohtame ühe kodu erinevates ruumides?
Mis on see, mis loob meeleolu?

Käesolevas raamatus räägibki Jesper Juul sellest, millised on need hoiakud ja väärtused, mis aitavad muuta kodu kohaks, kus kõigil on võimalik tunda ennast olulisena.

Jesper Juul: “Ma olen püüdnud kõnelda neljast põhjapanevast väärtusest, mis minu kogemusest lähtudes on vanemate ja laste kooselus tähtsad. Need on võrdväärsus, ehedus, terviklikkus ja isiklik vastutus. Loodan, et vanemad lasevad end inspireerida. Ei ole ilmtingimata vaja neid väärtusi omaks võtta, kuid on vaja need läbi mõelda…”

Monica Øien: „See raamat annab mulle võimaluse leida vastuseid küsimustele, millele vastuste saamine on mulle võimatu tundunud. Kuidas on vanematel võimalik leida häid vastuseid, mis on lapsekasvatuses õige ja mis vale? Kas peaksime järgima moraalseid, religioosseid või sotsiaalseid põhimõtteid? Miks on vaja piire seada? Millal peaksid lapsed magama minema? Kuidas suhtuda pidutsemisse, seksuaalsesse küpsemisse, iseseisvumiskatsetesse, igatsusse ja kompleksidesse?”

Jesper Juul on pereterapeut ja –nõustaja ning rahvusvaheliselt tunnustatud peresuhete alane autoriteet.Ta on mitme peresuhteid käsitleva raamatu autor.

Eesti keeles on temalt ilmunud raamatud:
„Sinu tark laps“
„Ei ütlemise kunst“
„Minu piirid – sinu piirid“
„Puberteet“


On hea, kui kõik on puhas ja korras, kuid sellest ei piisa. Kui pere töötab nagu ettevõte, ei tunne lapsed end hästi, nad lähevad stressi ja muutuvad rahulolematuks.

Enamik meist on üles kasvanud ajal, kus piisas sellest, et olid armastavad tunded. Täna me ütleme, et sellest üksi ei piisa. Armastavad tunded tuleb muuta armastavateks tegudeks.

Tähenduslik suhe ei tähenda seda, et tuntakse pidevalt harmooniat ja õnne. Tähenduslik suhe tähendab seda, et see rikastab sind: esitab sulle väljakutseid ning laseb sul areneda inimese ja kaasinimesena.

Lastekasvatus ja kooselu põhinevad sageli juhuslikel teadmistel, millel pole väärtustega seost. Kui kodus puuduvad väärtushinnangud, on probleemiks see, et elatakse konfliktist konfliktini.
Kui puudub kompass, mille järgi navigeerida, minnakse eri suundadesse,. Pole oluline, millised eeldused ja väärtused valitakse, oluline on, et valitakse. See teeb argipäeva oluliselt lihtsamaks!

Suhe lapsega ei ole ühepoolne. Laps ei võta vastu ainult seda, mis minul on, ka mina pean olema avatud vastu võtma seda, mis lapsel on, olgu see hea või halb.


“Lapsed ei tee nii, nagu me ütleme, nad teevad nii, nagu me teeme.” Jesper Juul ütleb, et lastekasvatamine leiab aset ridade vahel. Lapsed näevad, kuidas täiskasvanud oma probleeme lahendavad.

kui sa mõistad seda, mida mina tahan, et sa mõistaksid, saad sa küpsise. Kui sa seda ei mõista, saad sa karistuse. See on kohutav psühholoogia. On õige, et laps hakkab tegema õigeid asju karistuse ja kiituse abil, kuid lapse eneseväärikus jääb nulliks. Meetod ei lähtu sellest, kes laps on, teda ei nähta ega tunnustata

. Mis toimub meie endaga peres, kui astume üle lävepaku majja ja liigume ruumist ruumi?


Lastekasvatamine leiab aset ridade vahel. Kuidas õpivad lapsed konflikte lahendama? Ju nad näevad, kuidas täiskasvanud seda teevad. Pole mõtet paluda lastel täiskasvanutega ilusti rääkida, kui vanemad üksteisega inetult kõnelevad.

Lapsena usaldame me oma vanemaid kakssada protsenti. See viis, kuidas meie vanemad meid armastavad, ongi meie jaoks armastus.
Toode on läbimüüdud!